Iš kur gauti 1 000 000 eurų? 2017 naujametinė rezoliucija

Tarpusavio skolinimas - naujametiniai pasižadėjimai pradėti investuoti

Daugeliui gali atrodyti, kad gauti milijoną eurų įmanoma tik laimėjus loterijoje, o patiems tai pasiekti yra tiesiog neįmanoma. Atskleisiu paslaptį, kaip kiekvienas gali sukaupti tokią sumą – pinigų investavimas.

Pasinaudokim sudėtinėmis palūkanomis

Straipsnyje “Kada pradėti investuoti? Sudėtinių palūkanų galia tarpusavio skolinime”, sužinojote kaip veikia sudėtinės palūkanos ir kaip jomis pasinaudoti. Šiame straipsnyje paskaičiuosim, ką reikia daryti, norint pasiekti 1 000 000 eurų. Pirmiausia reikalingas veiksmų planas:

  1. žinoti, kur išleidžiate pinigus;
  2. atsisakyti dalies nereikalingo vartojimo arba rasti pigesnių alternatyvų;
  3. sutaupytus pinigus investuoti;
  4. sistemingai laikytis plano.

Viskas labai paprasta. Skaičiuojant, kad per visą savo karjerą žmogus dirba apie 35 metus, kiekvieną savaitę sugeba investuoti 16 eurų ir investuoja su 15% metine grąža, pasinaudodamas tarpusavio skolinimo operatoriais, tai savo jėgomis galite sukaupti virš 1 000 000 eurų.

Jeigu viskas taip paprasta, kodėl ne visi tampa milijonieriais? Pirmiausia, ne visi galime kas savaitę investicijoms skirti 16 eurų, tai daryti 35 metus ir garantuotai uždirbti 15%.

Ką daryti, jeigu investicijų grąža noriu mėgautis ne po 35 metų, o jau metų pabaigoje?

Tam, kad investavimas teiktų džiaugsmą, o ne prievolę, turime rasti tikslą, kuris mus motyvuotų. Atkakliai jo siekdami, galime suformuoti geresnius įpročius, kurie lydės visą gyvenimą. Tikslas pradėti investuoti nebūtinai turi būti susijęs su kaupimu pensijai, galima pasirinkti ir trumpesnį laikotarpį, tarkime vienerius metus.

Ko galėtumėt atsisakyti kiekvieną dieną arba kartą per savaitę, kad perdaug savęs nenuskriausdami, Kalėdas galėtumėt sutikti Tailande? 3 savaitės Tailande su skrydžiu ir viešbučiu kainuoja apie 1400 eurų.

Yra 2 variantai, kaip galite kaupti ir paskui panaudoti savo investicijas:

  1. sukaupti norimą sumą ir ją išleisti (mūsų atveju atostogoms Tailande);
  2. sukaupti kapitalą, kuris toliau generuotų pinigus, pasiimant tik uždirbtas palūkanas arba dividendus – pinigų investavimas.

Pirmuoju variantu, atsisakyti reikės 5 eurų per dieną, skaičiuojant tik darbo dienas arba vieną kartą per savaitę atsisakyti pirkinio už 25 eurus. Ar tai didelė suma? Priklauso su kuo lyginsime. Jeigu pildote savo išlaidų žurnalą, tikriausiai nesunkiai pamatysite išlaidas, kurių atsisakius, gyvenimo kokybė tikrai nepablogės, o metų galą galėsite sutikti paplūdimyje kaitinant saulei.

Antrasis variantas reikalauja didesnės pirminės investicijos, tačiau išėmus dalį uždarbio, likusi suma toliau generuos palūkanas (pasyvios pajamos). Tokiu atveju, esant tokioms pačioms metinėms palūkanoms – 15%, metų pradžioje turėtumėt investuoti 9000 eurų. Per metus jūsų investicijos uždirbtų apie 1400 eurų, kas reikštų, kad bendra investicijų vertė pasiektų 10 400 eurų. Kaip ir pirmuoju atveju, numatytą sumą galėtumėt skirti kelionei į Tailandą, tačiau likę 9000 eurų ir toliau dirbtų dėl kitų metų atostogų.

Svarbu žinoti, kad šie skaičiavimai yra teoriniai ir praeities rezultatai niekada negarantuoja, kad tokie patys bus ir ateityje. Pradėti investuoti turėtumėt su mažesnėmis sumomis ir tik supratę kaip tinkamai investuoti ir kokia gali būti rizika, investavimui skirti didesnę dalį. Ne visos finansinės priemonės suteikia galimybę investuoti mažomis sumomis, plačiau apie tai čia.

Taupymas ir pinigų investavimas gali būti kaip žaidimas

Naujieji metai yra puiki proga išbandyti ką nors naujo, todėl siūlau pradėti investuoti tuos pinigus, kuriuos bet kokiu atveju išleistumėt kažkokiems nereikšmingiems pirkiniams ir kurių atsisakymas, nepablogintų gyvenimo kokybės. Tai gali būti papildomas kavos puodelis, cigaretės, alkoholiniai gėrimai, saldumynai…

Būtinai nusistatykite tikslą, kuriam taupote (atostogos, naujas kompiuteris, pradinis įnašas naujam automobiliui), paskaičiuokite, kiek turėsite sutaupyti per savaitę ir visa tai užsirašykite, kad nenukryptumėt nuo plano.

Geriausia viską žymėtis užrašų knygutėje, kuri bus šalia jūsų arba kompiuteryje. Tam tikslui sukurta Excel lentelė, kurią galite parsisiųsti užpildę apačioje esančią formą. Lantelė už jus paskaičiuos, kiek pinigų sukaupsite metų gale, jums tik reikės nusistatyti pradinę sumą, kurią skirsite investavimui, prognozuojamą metinę grąžą, kiek planuojate skirti per savaitę. Taip pat galėsite užsirašyti, ko atsisakėte savaitės eigoje. Po metų, kai atostogausite Tailande, bus labai smagu prisiminti kokių nereikšmingų pirkinių atsisakėte ir žinoma, tai motyvuos laikytis plano.

Parsisiųskite Excel formą "Taupymo žurnalas 2017"

Instrukcija, kaip užpildžius formą, taupymo žurnalą turėti savo kompiuteryje:

Tarpusavio skolinimas - pinigų investavimas, taupymo žurnalas Excel formatu 2017, kaip veikia sudėtinės palūkanos

0 komentarai

Palikite komentarą

Mums svarbi Jūsų nuomonė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *