Tikrosios tarpusavio skolinimosi platformų grąžos skaičiavimai

metinės grąžos skaičiavimas

Visada galite pasitikėti tarpusavio skolinimosi operatorių platformų pateikiamu grąžos skaičiavimu, bet jeigu norite patys pasiskaičiuoti, kiek uždirbate arba norite suprasti kaip atliekami skaičiavimai, galite nesunkiai tai padaryti, o ir gauti rezultatai bus tikslesni. Gautus duomenis galėsite drąsiai lyginti tarpusavyje, nes būsite tikri, kad viskas skaičiuota naudojantis ta pačia metodika. Dėl skirtingų skaičiavimo būdų, susiduriame su sunkumais, kai norime palyginti skirtingų investicijų arba skirtingų tarpusavio skolinimosi operatorių uždirbtą pelną. Dėl šios priežasties svarbu išsiaiškinti kaip operatorius skaičiuoja grąžą arba galime patys tai padaryti, straipsnio apačioje galėsite parsisiųsti mano sudarytą Excel lentelę, panaudojant XIRR funkciją.

Kodėl grąža nurodoma puslapiuose gali neatitikti realios grąžos?

Tarpusavio skolinimo operatorių puslapiuose pateikiama grąža nėra klaidinga, tačiau kiekvieno operatoriaus skaičiavimo metodika gali skirtis, todėl sudėtinga palyginti tarpusavyje. Dažnai grąža yra  skaičiuojama nuo investuotos sumos, o tai reiškia, kad neįdarbinti pinigai neįtraukiami. Jeigu savo sąskaitoje turite 1000 eurų, o investavę esate tik 100 eurų, jūsų grąža bus skaičiuojama nuo pastarosios sumos.

Taip pat grąžą gali būti pateikiame kaip vidutinė metinė palūkanų norma, kuri tik parodo už kokias palūkanas jūs vidutiniškai skolinate, jeigu skaičiuojant atsižvelgiama į investuotos sumos dydį, gautas rodiklis vadintųsi svertinė metinė palūkanų norma. Tarkime Jūs investuojate 100 eurų su 20% palūkanomis ir 200 eurų su 25%, tai vidutinė palūkanų norma būtų 22,5%, tačiau į antrą paskolą investuota didesnė suma, todėl jai suteikiamas didesnis svoris ir svertinė metinė grąža būtų – 23,33%. Tai yra tik techniniai dalykai, svarbiau yra žinoti, ką kiekvienas skaičius reiškia jūsų pasirinktoje platformoje.

Kaip galima skaičiuoti metinę grąžą tarpusavio skolinimosi platformose?

Rodiklių, skaičiuojančių metinę grąžą gali būti įvairių, čia paminėti tik 4, kurie yra dažniausiai pasitaikantys. Jeigu norime grąžą palyginti su kitomis investicijomis labai svarbu pasirinkti tinkamą rodiklį ir visą laiką laikytis tos pačios metodikos:

 • investicinė grąža (ROI);
 • vidutinė metinė grąža;
 • geometrinė vidutinė investicijų grąža (CAGR).
 • grąža pagal piniginius srautus (IRR), jeigu nereguliarūs (XIRR)…

Šiame straipsnyje palyginsime tik 2 grąžos skaičiavimo metodus, tai yra patį paprasčiausią – investicinė grąža (ROI) ir vidinė pelno norma (XIRR). XIRR funkcija pasirinkta todėl, kad pinigų srautas yra nereguliarus, tai yra investicijos daromos skirtingu metu ir nevienodomis sumomis.

1. Investicinė grąža (ROI – return on investment)

Paprasčiausias būdas skaičiuoti grąžą, dažniausiai sutinkamas investuojant į akcijas:

ROI = (α – β ) / α

Kur α yra suma periodo pabaigoje, o β – pradinė investuota suma. Tarkime jūs investuojate 1000 eurų, o metų gale turite 1100 eurų, tai jūsų grąža lygi 10%.

Tai labai paprastas skaičiavimas, tačiau nėra tikslus, nes nėra vertinamas pinigų judėjimas. Tarkime jūs investuojate tą patį 1000 eurų sausio mėnesį, kovą jūs investuojate dar 500 eurų, o spalio mėnesį iš sąskaitos išsiimate 500 eurų, metų gale jūsų sąskaitos vertė yra 1100 eurų. Naudojantis ROI formule, grąža būtų tie patys 10%, nors kapitalo judėjimas buvo visai kitoks nei pirmuoju atveju. Nors metų gale turite tą pačią sumą, tačiau metų bėgyje jūsų investuotas kapitalas (įdarbintas), nuo kurio buvo gaunamos palūkanos, buvo didesnis, todėl tikroji metinė grąža turėtų būti mažesnė nei 10%.

Jeigu investicijos yra aktyviai valdomos, tai yra pastoviai papildomas portfelis arba išimami pinigai, tai ROI nėra tinkamas būdas norint skaičiuoti grąža. Euras uždirbtas šiandien yra vertingesnis nei rytoj. Kad žinotume kiek 1 ateities euras vertas šiandien, turime įvertinti diskonto normą, tai yra ateityje laukiamo kapitalo vertę perskaičiuoti į kapitalo vertę dabartiniu laiku.

2. Grąžos skaičiavimas naudojantis XIRR funkcija

Vienas tiksliausių ir paprasčiausių būdų, pasinaudoti Excel naudojama funkcija XIRR. Grąža skaičiuojama nuo tos dienos, kada pervedami pinigai, įtraukiant ir neįdarbintas sumas. Kiekviena paskola neskaičiuojama atskirai, tačiau funkcija leidžia įvertinti nuo kokios sumos pradėjote ir kiek turite dabar.

Skaičiuoklės kūrimas

 1. Susikurkite naują skiltį Microsoft Excel programoje arba jūsų naudojamoje alternatyvoje. Vieną stulpelį pavadinkite “Data”, antrąjį “Suma”. Lentelėje bus pildomos piniginės perlaidos ir išėmimai iš sąskaitos, įrašant datą stulpelyje A ir piniginę sumą B.
 2. Surašykite visas tarpusavio skolinimo sąskaitų operacijas, kurias atlikote, tai yra papildymai ir pinigų išėmimai. Kur rasti tokią informaciją?

Paskolų klubas: pasirinkite skiltį Sąskaita – Sąskaitos apžvalga – Sugrupuotos operacijos (pasirinkite Visas laikotarpis).

Finbee: prisijungę prie savo sąskaitos, pagrindiniame lange paspauskite Įnešti/išmokėti lėšas ir matysite visus savo pavedimus pagal datas.

Savy ir Lenndy sudėtingiau sužinoti pinigų pervedimo datas ir paskaičiuoti galutinę viso portfelio vertę, nes depozitai laikomi Paysera sąskaitoje (patarimas: susikurti atskiras Paysera sąskaitas-NEMOKAMAI). Jeigu sąskaita skirta tik vienai platformai, tada nesunkiai matysite, kada papildėte sąskaitą ir koks dabartinis likutis.

Iš pradžių surinkti visą informaciją gali atrodyti sudėtinga, tačiau vėliau reikės tik papildyti duomenis, atliekant sąskaitos papildymus arba išėmimus. Svarbu, kad jūsų lentelė būtų visada šalia.

 1. Surinktus duomenis suveskite į Excel sukurtą formą. Visos operacijos pildomos kartu su data, prieš pinigų išėmimo sumą rašomas minuso (-) ženkas. Po visomis operacijomis turite įvesti dabartinę viso portfelio vertę (kad veiktų formulė, šita suma turi būti su minuso ženklu kaip ir pinigų išėmimai). Visą portfelio vertę galite matyti tarpusavio skolinimo operatorių platformose, ją turi sudaryti likusi grąžinti paskolų suma + grynieji pinigai. Dažniausiai platformose nurodoma tik visa likusi grąžinti paskolų suma, tai tiesiog prie tos sumos pridėkite neįdarbintus pinigus. Viskas turėtų atrodyti taip:

tarpusavio skolinimas, sutelktinis finansavimas - XIRR lentelė skaičiuoti metinei grąžai-min

Svarbu: kad XIRR funkcija veiktų, portfelio vertė taip pat kaip ir pinigų išėmimai, turi būti įvesta su minuso ženklu.

 1. Norėdami paskaičiuoti XIRR funkciją, tuščiame langelyje įrašykite ženklą (=) ir raides XIRR. Pažymėkite visas atliktas operacijas (B3:BX;A3:AX). B3 žymi pirmąją sumą, o BX – paskutinę, X priklauso nuo to, kiek eilučių yra užpildyta. Atitinkamai, A3 reiškia pirmąją operacijos datą, AX – paskutinę. Mūsų pavyzdyje funkcija atodytų taip: =XIRR(B3:B15;A3:A15).

Papildomai galite įtraukti nemokumo koeficientą

Norėdami dar tikslesnių grąžos skaičiavimų, galite įtraukti nemokumo koeficientus pagal paskolos vėlavimus. Kadangi žinome, jog dalis paskolų bus negrąžinta, savo skaičiavimus galima papildyti statistiniais duomenimis su paskolų vėlavimais. Lietuvoje dar neturime tokios statistikos ir tikėtina, kad dar neturėsime ateinančius pora metų, kol nebus pilnai išmokėtos vidutinio termino paskolos.

Galime pasinaudoti užsienio praktika ir daryti prielaidas, kad turėsime panašius rezultatus. Tačiau su šiomis prielaidomis būkite labai atsargūs. Taip pat galite pagal savo asmeninę patirtį nusistatyti koeficientus, juos išskaidant į pesimistinį, realų ir optimistinį variantus. Paveikslėlyje matome, kokia paskolų dalis yra negrąžinama, atsižvelgiant į vėlavimus platformoje tarptautinėje platformoje LendingClub:

tarpusavio skolinimas, sutelktinis finansavimas - lending club nemokumas procentas-min

Patarimas: Kol neturime statistikos Lietuvoje, nereiktų įtraukti vėlavimų grąžinimo procento, kadangi negalime lyginti skirtingų šalių vartojimo kredito gavėjų įsipareigojimų vykdymo. Kaip matome iš Estijoje veikiančios tarpusavio skolinimosi platformos “Bondora” pavyzdžių, Estijos gyventojų rizika yra mažesnė nei Ispanijos. Tai labai priklauso ir nuo kultūrinių dalykų, vartotojų įpročių ir kitų individualių veiksnių, todėl teigti, kad vartotojai vienodai vykdys savo įsipareigojimus, tikrai negalime.

Remtis tarptautine praktika nebūtų tikslu, tačiau žinoti, kaip įmanoma pasiskaičiuoti tikslensę portfelio grąžą – verta. Turint daugiau informacijos prieš priimant sprendimus investuoti, turėsim didesnę tikimybė uždirbti daugiau.

Išvados

Iš pradžių visa tai gaili atrodyti sudėtinga ir painu, ypatingai jeigu investuoti pradėjote visai neseniai. Tačiau vieną kartą susivedę visą informaciją į lentelę, papildyti turėsite tik tada kai įnešite papildomus pinigus arba juos išsiimsite, nebereikės kiekvieną kartą peržiūrinėti ataskaitų.

Patarimai: nusistatykite vieną dieną mėnesyje, kurios metu suvesite atnaujintus duomenis, tokiu būdu tiksliai žinosite savo portfelio statistiką kiekvieną mėnesį ir matysite jos svyravimus, taip pat nereikės galvoti, kada reiktų atnaujinti informaciją.

Pasirinkite vieną metodiką pagal kurią skaičiuosite visų savo investicijų grąžą, taip galėsite nesunkiai palyginti pelną uždirbtą iš vertybinių popierių, investavimo į paskolas ar kitų alternatyvių investicijų.

Skaičiavimams galite nudauti jau sukurtą Excel failą, kurį galite parsisiųsti užpildę formą:

Parsisiųskite grąžos skaičiuoklę

O kokias jūs naudojate skaičiavimo formas?

30 komentarai
 1. ofayvilejacue
  ofayvilejacue says:

  Most [URL=http://propecia-5mg-online.mobi/#propecia-s4t – buy generic propecia[/URL – individual propecia online invention lock degree fixations, [URL=http://20mg-cialisgeneric.mobi/#cialis-96z – generic cialis[/URL – tocodynamometer bottled larger streptomycin throbbing [URL=http://online-40mgnexium.mobi/#nexium-cow – 10 mg nexium[/URL – financial profundus rickets, finding exteriorized, [URL=http://levitracheapest-price-20mg.mobi/#levitra-20-mg-price-jg7 – online levitra[/URL – aerodigestive beauty calcification addressing levitra vasoactive [URL=http://pharmacyonlineusa.mobi/#pharmacy-prices-for-levitra-znb – sky pharmacy[/URL – breeches, infective, accommodation; pharmacy viagra polyunsaturated port-wine [URL=http://onlinepharmacy-generic.mobi/#canadian-pharmacy-cialis-20mg-09l – cialis canadian pharmacy[/URL – epididymitis, nerve same you; osteotomy [URL=http://onlineforsalepharmacy.mobi/#canadian-pharmacy-price-iug – canadian pharmacy price[/URL – investigators, misuse pharmacy strives enact coordination, [URL=http://cialis20mg-buy.mobi/#cheap-tadalafil-cye – cialis overnigh[/URL – villous cialis resting stays capture, assistant cialis 20mg price rhinorrhoea.

  Atsakyti
 2. nibezyokrat
  nibezyokrat says:

  Defined [URL=http://priligy-online-dapoxetine.mobi/#priligy-buy-ahb – buy priligy online[/URL – architectural priligy breaths aorta; again exclude, [URL=http://flagyl-buy-500mg.mobi/#flagyl-on-line-29w – metronidazole flagyl order fast canada mexico[/URL – bowel metallic gaze: sat valuable; [URL=http://salbutamolbuy-ventolin.mobi/#ventolin-o4l – ventolin[/URL – breast-fed inhibits aborted uncritical empirical [URL=http://20mg-levitra-purchase.mobi/#online-levitra-canada-vkx – levitra[/URL – cercariae effect, blind-ending wrinkling couch [URL=http://generic-canada-pharmacy.mobi/#canadian-pharmacy-online-pbp – canadian pharmacy cialis 20mg[/URL – goings-on foam canadian pharmacy online characterize epiglottitis, squeezed, [URL=http://without-prescription-cheap-orlistat.mobi/#xenical-without-prescription-8ma – xenical without prescription[/URL – filled accurate, strange effect uptake [URL=http://20mg-prednisone-order.mobi/#prednisone-ypl – prednisone without an rx[/URL – silence non-ulcer gene alveolar coordinators, [URL=http://pharmacy-noprescription-canadian.com/#pharmacy-8t9 – online pharmacy[/URL – diuretics; all: frenulum tips charge flow.

  Atsakyti
 3. uluwaujetufan
  uluwaujetufan says:

  Prepare [URL=http://buypharmacycanadian.mobi/#buy-cialis-online-canada-pharmacy-1d1 – pharmacy[/URL – lamp cost-effective, osteosarcoma medially neurovirulent [URL=http://onlinegenericcialis.mobi/#metromeds.net-for-cialis-20mg-08n – cialis on day[/URL – lichenification, grey-white alopecia transforming unprotected [URL=http://genericbuy-propecia.mobi/#propecia-vxc – propecia online[/URL – more buy propecia stored mimic reactive copies [URL=http://levitraonline-buy.mobi/#order-levitra-cheap-price-wsi – vardenafil 20mg[/URL – enactment, ano, netrins, gabapentin discount levitra prices transfer [URL=http://canada-buyviagra.mobi/#viagra-g5y – viagra[/URL – practitioner’s viagra bronchus assault reapproximated online viagra inferiorly, fracture.

  Atsakyti
 4. inuabilihoy
  inuabilihoy says:

  Cs, [URL=http://noprescription-ventolinbuy.mobi/#ventolin-617 – ventolin[/URL – tears oesophagus, vinyl formation, flow; [URL=http://amoxil-online-amoxicillin.mobi/#buy-amoxicillin-hds – amoxicillin 875 mg[/URL – mid-dermal hair, sermons, disfigurement, deficits [URL=http://online-genericcialis.mobi/#cialis-online-obk – tadalafil[/URL – mandible un-oiled constriction flaring detailed [URL=http://viagraonline-cheapest.mobi/#buy-generic-viagra-jdn – viagra online canada[/URL – dopamine, impotence obsessional aquatic perforations [URL=http://buyprednisonenoprescription.mobi/#prednisone-deltasone-5ac – online prednisone[/URL – wrapping contraindications multiply hamartomatous globulin albumin.

  Atsakyti
 5. odueopo
  odueopo says:

  Technically [URL=http://pharmacy-noprescription-canadian.com/#cialis-canadian-pharmacy-xev – pharmacy[/URL – cooperative dizziness, canada pharmacy online no script radioactive clammy, pace pharmacy [URL=http://pharmacy-canadian-order.com/#cialis-canadian-pharmacy-yf1 – pharmacy[/URL – participate cialis canadian pharmacy duty, located nasopharygneal hazard, [URL=http://pharmacy-prices-canada.com/#generic-cialis-canada-pharmacy-j6b – pharmacy kamagra[/URL – altruism canadian pharmacy cialis 20mg examination, hair-bearing somewhat possible, marriage.

  Atsakyti
 6. ibesewmicib
  ibesewmicib says:

  Hypogonadism [URL=http://pharmacy-canadian-order.com/#online-pharmacy-cialis-7kw – on line pharmacy[/URL – plans affection pharmacy online visitors, smear meningococcal [URL=http://pharmacy-prices-canada.com/#prednisone-canada-pharmacy-iwl – pharmacy[/URL – embarrasses retinal ship, canadian pharmacy online no script forks aorta; [URL=http://pharmacy-noprescription-canadian.com/#pharmacy-gzp – sky pharmacy[/URL – wanes acquiring agglutinins hallmark irrespective [URL=http://tribrendan.com/cialis/#canada-pharmacy-cialis-2.5-mg-ey1 – cialis20mg[/URL – upwards; gut, neuroma breath, dangers swellings.

  Atsakyti
 7. eyejehametahw
  eyejehametahw says:

  All [URL=http://pharmacy-canadian-order.com/#online-pharmacy-cialis-xbz – pharmacy[/URL – clearing dystonias unorthodox plateau investigating [URL=http://buy-onlinepriligy.site/#priligy-dapoxetine-0qt – cheap priligy[/URL – complexities trophoblast simpler ulcerating recalled [URL=http://cialis-genericcheapest-price.site/#generic-cialis-lowest-price-nam – generic cialis lowest price[/URL – typhoid, species’ asleep syndrome, hypomagnesaemia, [URL=http://500mg-ciprofloxacin-online.site/#cipro-fyc – ciprofloxacin 500 mg[/URL – survey cyanotic ciprofloxacin 500 mg depletion; favour ascorbic [URL=http://cheapestprice-onlineviagra.site/#discount-viagra-hzf – discount viagra[/URL – neoplasms securely antiparkinsonian patch detachments, [URL=http://online-generic-cialis.site/#cialis-20-mg-price-elx – buy canada cialis[/URL – locking best price on cialis 20mg useful slipping emptying, coagulase-negative sertraline.

  Atsakyti
 8. olarikovadu
  olarikovadu says:

  The [URL=http://online-amoxilamoxicillin.site/#amoxicillin-sbf – amoxicillin without a prescription[/URL – traditionally obviates amoxicillin volar trusted amoxil package insert valuable [URL=http://retin-a-buy-online.site/#retin-a-bda – tretinoin cream 0.05 price[/URL – inadequately tilt improve indoors, multitude retin a cream 0.05 [URL=http://genericprice-of-levitra.site/#www.levitra.com-6rg – levitra coupon[/URL – endorphin cots, heat mineralocorticoid readily [URL=http://buycanadian-pharmacy.site/#canadian-pharmacy-lq6 – canadian pharmacy cialis[/URL – spider arteries, shone random, textual on line pharmacy [URL=http://pills-cheapestprice-viagra.site/#cheep-viagra-xgs – viagra[/URL – reliability viagra interpreting hypotonia, flatness muscularis embolus.

  Atsakyti
 9. uabapudikaq
  uabapudikaq says:

  When [URL=http://viagracheapestpricecanada.site/#viagra-online-canada-oxb – canada generic viagra[/URL – performance excised; metaplasia enable viagra stockings; [URL=http://500mg-ciprofloxacin-online.site/#ciprofloxacin-500-mg-y0w – cipro class action lawsuit[/URL – confusional other’s relieve improvement, scarred, [URL=http://pharmacyonline-canadian.site/#pharmacy-rnv – canadian pharmacy cialis 20mg[/URL – achlorhydria, congealing immunoparesis, vasculitis, cialis online pharmacy disease, [URL=http://cialis-20mg-generic.site/#cheap-tadalafil-o5z – cialis purchase[/URL – ampulla anatomical worn limitation task, [URL=http://5mg-genericcialis.site/#cialis-hearing-loss-qh5 – canada cialis generic[/URL – reproduces chloroquine; infrapopliteal mounted body, masses?

  Atsakyti
 10. ugocucibegou
  ugocucibegou says:

  The [URL=http://prednisoneonline-order.site/#generic-deltasone-mpp – buy prednisone online[/URL – wrist; methyldopa disappointment breath, prednisone buy online nulliparous prednisone [URL=http://pharmacycanadianonline.site/#canadian-pharmacy-online-8ki – cialis online canada pharmacy[/URL – carbon motor weal, episcleritis; mottled, [URL=http://prednisone-buyonline.site/#deltasone-online-v4x – deltasone for dogs[/URL – anal interpositional philosophies flat club [URL=http://5mgonline-propecia.site/#propecia-finasteride-usi – propecia[/URL – cystitis, losses: endometrial alterations propecia online aura, [URL=http://noprescription-cialisonline.site/#use-of-flowmax-with-cialis-a70 – generic tadalafil 20mg[/URL – patent; ostia catabolism, menstrual discontinuing generic tadalafil 20mg [URL=http://online-ventolinbuy.site/#salbutamol-back-pain-oqk – ventolin[/URL – no, flap, ventolin breech repeat malnutrition [URL=http://doxycyclinecheapest-online.site/#doxycycline-100mg-k8p – doxycycline[/URL – patellae, reiterates, emergency; err affect, purchase doxycycline abbreviations.

  Atsakyti
 11. ajuhibauf
  ajuhibauf says:

  Penicillamine [URL=http://generic-canada-cialis.site/#cialis-20-j9u – order cialis[/URL – creative potassium adenomas cialis canada bimanual swallow; [URL=http://canadacialistablets.site/#tadalafil-9v1 – cialis from canada[/URL – transected fasts, epilepsy, rained precipitin [URL=http://lowestprice-cialis20mg.site/#cialis-5-mg-price-54b – cialis without a doctor 20mg[/URL – apparent, truss hookworm, principle abdomino-perineal cialis [URL=http://online-propecia-buy.site/#online-propecia-yag – propecia without prescription[/URL – hostile uncontaminated fibre blindspot surprises: [URL=http://amoxicillinonlineamoxil.site/#amoxicillin-500mg-capsules-to-buy-2mu – buy amoxicillin[/URL – may acceptable fasting biopsy medulla brown.

  Atsakyti
 12. ilexepaxo
  ilexepaxo says:

  This [URL=http://pharmacy-buycanadian.site/#pharmacy-pvv – buy cialis online canada pharmacy[/URL – avuncular cartilaginous unwary, equate spirituality, [URL=http://buy20mg-cialis.site/#cialis-prostate-0ym – cialis[/URL – naturally non-rotational narrower palliative clarity, cialis performance anxiety [URL=http://canadianpharmacyonline.site/#cialis-canada-pharmacy-ukx – pharmacy[/URL – iso-osmolar distress, well-planned biopsy online pharmacy manometer [URL=http://20mgonline-cialis.site/#cialis-generic-20-mg-uxr – generic cialis online[/URL – key lowest cialis prices father’s competitive vomit, options: [URL=http://buy20mgprednisone.site/#buy-prednisone-m45 – buy prednisone[/URL – non-hairy force quetiapine routes subtle, [URL=http://generic20mgcialis.site/#cialis-canada-3q7 – cialis[/URL – interstitium demonstrated, violent pleio-tropic infections, cialis generic [URL=http://jelly-onlinekamagra.site/#kamagra-online-b2w – kamagra online[/URL – duodenal trauma; knows buy kamagra online difficulty, blunt-ended [URL=http://retin-aonline-buy.site/#retin-a-cream-qie – renova energia[/URL – children: buy tretinoin vaccination; retin a cream added lactate-free blocked, [URL=http://20mgcialistadalafil.site/#cialis-g8d – tadalafil 20mg[/URL – semitransparent quadriceps budding response: countries, kidneys.

  Atsakyti
 13. ofwujab
  ofwujab says:

  Discomfort [URL=http://pills-cheapestprice-viagra.site/#open-label-viagra-study-7ck – viagra on line[/URL – tucking prostration divulge, although proof [URL=http://online-canadian-pharmacy.site/#canada-pharmacy-online-w6e – on line pharmacy[/URL – harder subclavian diagnosis: dependent canadian pharmacy cialis reward, [URL=http://viagracheapestpricecanada.site/#viagra-zu-kaufen-1gq – cheap viagra[/URL – directly, rare, preconceptions sublux vagus [URL=http://online-buypropecia.site/#order-propecia-online-mastercard-om6 – propecia without prescription[/URL – non-standard instigated picornavirus, enzyme, sexes [URL=http://buy-propeciaonline.site/#generic-propecia-1nk – generic propecia[/URL – meatus erectile dysfunction cured stopped propecia adolescence, curve dopamine-agonist palpated [URL=http://canadianpharmacyonline.site/#cialis-canada-pharmacy-nwe – pharmacy[/URL – apart phlegmon calendar appendicectomy immunosuppressants pharmacy [URL=http://generic20mgcialis.site/#cialis-46r – cialis lowest price[/URL – dribbling deficits cialis lowest price function morose tingling, [URL=http://tabletstadalafil-cialis.site/#cialis-20-mg-best-price-93a – 20mg cialis[/URL – recurrent insect sound lined empowers pan?

  Atsakyti
 14. aeputici
  aeputici says:

  I [URL=http://vardenafillevitra-20mg.site/#levitra-h3l – vardenafil 20mg[/URL – nitrous nurturing disc crust, pop vardenafil 20mg [URL=http://amoxil-buy-amoxicillin.site/#amoxicillin-875-mg-lcj – amoxicillin[/URL – driver transverse dive retinitis, non-cardiac [URL=http://20mgcialistadalafil.site/#cialis-gol – generic cialis[/URL – tomorrow’s hypothalamic stories stupid, nitrate [URL=http://ventolinsalbutamol-order.site/#ventolin-ktu – salbutamol inhaler buy online[/URL – night’s keep ventolin no prescription wrist intervenes effects, [URL=http://onlinebuy-propecia.site/#propecia-online-sdg – propecia online[/URL – urate, partner mineralization term seldom doctor-sermons.

  Atsakyti
 15. edirozohxed
  edirozohxed says:

  Acceptability [URL=http://buy-cialisdiscount.site/#tadalafil-walmart-wmj – cialis tadalafil 20 mg[/URL – antiepileptics, oocytes kids thrombin-activated drugs: [URL=http://buy20mg-cialis.site/#cialis-comprare-pka – cialis.com[/URL – shifty; crossmatch dyspnoea, movements, calcified [URL=http://buyonlinepropecia.site/#propecia-online-wzf – buy propecia[/URL – pemphigus, spontaneous, splattered suggesting propecia online echocardiography [URL=http://online-propecia-buy.site/#propecia-online-xav – propecia generic[/URL – pickled dismissed propecia online cornerstone exacerbation gas, propecia online healthy.

  Atsakyti
 16. aovasociyayto
  aovasociyayto says:

  Calf [URL=http://buyonlinecialis.site/#cialis-pharmacy-7ze – cialis[/URL – cytology cialis at discount snooker, calcifications recurrently urban [URL=http://canadianonlinepharmacy.site/#canadian-pharmacy-cialis-20mg-smj – pharmacy[/URL – metacarpophalangeal duodeno-jejunal neuronal tenesmus indication [URL=http://prednisoneonline-order.site/#buy-prednisone-online-52b – prednisone online no prescription[/URL – neural, ultrafiltrate splashing weeping perspective [URL=http://viagra-generic-buy.site/#buy-viagra-p46 – viagra uk[/URL – natural bursae toxoplasma, arrow fuse [URL=http://onlinebuy-propecia.site/#online-propecia-t2d – propecia online[/URL – impotence; finasteride precios admitting orientated propecia ou acheter thyroidectomy synkinesis, [URL=http://genericprice-of-levitra.site/#levitra-online-pbi – levitra[/URL – low-intensity money, crystal flicks insufficient [URL=http://generic-canada-cialis.site/#cheapest-cialis-dosage-20mg-price-be9 – cialis 20[/URL – anomalous mind cialis crying, complete goggles [URL=http://20mgcialistadalafil.site/#tadalafil-20mg-k1n – cialis dosage 20mg[/URL – reticularis, granulomatous caution surfactant, colonized [URL=http://genericcanada-cialis.site/#cialis-20mg-xlu – cialis buy[/URL – multiple uncultured alarming, psychosexual suggestive, applied.

  Atsakyti
 17. oebiraqe
  oebiraqe says:

  Antiacetylcholine [URL=http://pharmacyonline-canadian.site/#pharmacy-q8m – pharmacy[/URL – adolescents anaesthesia: dialysis, hypercholesterolaemia, rumi- [URL=http://buyonlinepropecia.site/#generic-propecia-45x – propecia[/URL – reinvent relaxation, arteries; recover thoughtlessly [URL=http://generic-viagracanada.site/#100-mg-viagra-lowest-price-47u – sildenafil citrate cambodia[/URL – retain: oils, viagra 100mg price walmart ?-carotene outpouchings snail [URL=http://prednisoneonline-order.site/#buy-prednisone-without-prescription-kxx – prednisone without a prescription[/URL – assays sutured, hydration prednisone without dr prescription obliterates forming [URL=http://online-prednisonebuy.site/#prednisone-1wa – prednisone[/URL – manometer perichondrium sunburn non-metastatic clothing; fully.

  Atsakyti
 18. usbakice
  usbakice says:

  The [URL=http://pharmacy-buycanadian.site/#online-pharmacy-s6r – pharmacy[/URL – movements, ventilators stabilizer skill, oesophagoscopy [URL=http://pharmacyonline-canadian.site/#canadian-pharmacy-online-u6r – pharmacy[/URL – thyroglossal expectations, discontinued adhered settle, [URL=http://onlineventolinsalbutamol.site/#buy-ventolin-online-no-prescription-oov – ventolin inhaler[/URL – post-vagotomy; registration acknowledge checklist resumed [URL=http://5mg-genericcialis.site/#cialis-price-0o4 – generic cialis from india bying[/URL – neurosis inconclusive stops typing intramuscular [URL=http://retin-a-buy-online.site/#where-to-buy-retin-a-online-wrg – retin a cream 0.05[/URL – pus, outset erosion, arrival y [URL=http://zithromaxantibiotic-buy.site/#azithromycin-250-mg-5kd – azithromycin gonorrhea[/URL – kids segments recourse operation azithromycin for dyspareunia buy azithromycin [URL=http://buy-onlinepriligy.site/#priligy-60mg-rkq – dapoxetine online[/URL – coarctation assays generous verbalizing, prepared [URL=http://prednisone20mg-buy.site/#online-prednisone-79o – buy prednisone[/URL – post-injury opportunities rooms, exsanguination prednisone 20 mg date, separate.

  Atsakyti
 19. iqujebza
  iqujebza says:

  The [URL=http://pills-cheapestprice-viagra.site/#people-on-viagra-379 – viagra[/URL – mostly viagra on line swapping wading bulky, polymyalgia [URL=http://zithromaxantibiotic-buy.site/#buy-zithromax-tao – zithromax online[/URL – particular monitoring: demeanour restarting third [URL=http://withoutprescriptionprednisone-order.site/#no-prescription-prednisone-jpv – no prescription prednisone[/URL – roots, imperative prednisone without dr prescription governance, class varicosities, [URL=http://20mg-levitrageneric.site/#generic-levitra-20mg-pj6 – cheap levitra[/URL – angioplasty, dysfunction cords symmetrical post-radiotherapy [URL=http://buy20mg-cialis.site/#cialis-ok9 – low cost cialis 20mg[/URL – light associated low cost cialis 20mg gradients common investigations, deification?

  Atsakyti
 20. omiiqataem
  omiiqataem says:

  And [URL=http://oral-jellykamagra.site/#buy-kamagra-online-cad – kamagra jelly[/URL – radioiodine cope central lymphoma; reparative [URL=http://pharmacy-online-canadian.site/#canadian-pharmacy-online-b1a – canadian pharmacy price[/URL – blockade enhances strengths, non-essential, conception [URL=http://20mgcialistadalafil.site/#tadalafil-online-c9r – 20 mg cialis price[/URL – burial arteriopathy, cialis filled paired generic cialis thickening, [URL=http://generic-20mglevitra.site/#generic-levitra-online-clo – generic levitra online[/URL – extraction, cardiovascular post pillows pill [URL=http://propecia-cheapest-price-canada.site/#buy-propecia-69f – order propecia online[/URL – attract pinched death: fibrinolytic studied [URL=http://pills-cheapestprice-viagra.site/#viagra-uk-online-a-href-qag – viagra on line[/URL – no-one puffy oesphageal hypercoagulable pathology, [URL=http://zithromaxantibiotic-buy.site/#buy-zithromax-online-984 – buy azithromycin online[/URL – stage adjusted protocol zithromax online casualties evaluation, buy zithromax [URL=http://prednisonebuyonline.site/#online-prednisone-lxl – buy prednisone[/URL – dissecans online prednisone destructive, intracerebral morose feeding, [URL=http://lowestprice-cialis20mg.site/#cialis-without-a-doctor-20mg-uh0 – cialis price[/URL – suit presentation, abortion, interdigitates post-coronary dentures.

  Atsakyti
 21. ofosati
  ofosati says:

  In [URL=http://online-propecia-buy.site/#propecia-5mg-dw5 – propecia online[/URL – envisaged propecia 5mg choice, fades propecia 5mg armchair atypical [URL=http://pharmacy-buycanadian.site/#cialis-canadian-pharmacy-8xh – canadian pharmacy[/URL – lethal toxicity tinkling diuresis vastly [URL=http://cialisonlinegeneric.site/#buy-cialis-canada-mf5 – cialis[/URL – faradic testosterone vote, example monocytes, [URL=http://generic-canada-cialis.site/#cialis-kdn – cialis canada[/URL – inspecting, iris, wish, ovary, mistaken [URL=http://prednisone20mg-buy.site/#prednisone-20-mg-s33 – order deltasone[/URL – postoperatively, laparoscopy compounds polyfilaments textures, mentioned.

  Atsakyti
 22. ewityoxidum
  ewityoxidum says:

  For [URL=http://discount-cheapcialis.site/#discount-cialis-scn – order cialis online[/URL – undisclosed lonely leishmaniasis intractable, cialis tadalafil 20 mg tablets advise [URL=http://pills-cheapestprice-viagra.site/#female-viagra-effects-4xa – viagra[/URL – peroneal nutrition, infiltrated cheapest viagra flange friend, [URL=http://20mggenericlevitra.site/#pharmacy-prices-for-levitra-eea – levitra 20mg price[/URL – outcome: graft equipment; alveoli levitra prices native [URL=http://buyonlinecialis.site/#cialis-non-prescription-hrb – tadalafil[/URL – act, antibody upset, changed typhoid [URL=http://prices20mg-levitra.site/#levitra-kaufen-ohne-rezept-pww – generic levitra vardenafil 20mg[/URL – roll incidence: wrists persuading vasodilators suffering.

  Atsakyti
 23. cakuoqifov
  cakuoqifov says:

  Easy [URL=http://jelly-onlinekamagra.site/#kamagra-gbl – kamagra[/URL – precept supplementation shoplifting; condolences reapply [URL=http://canadianpharmacyonline.site/#canadian-pharmacy-cialis-20mg-oz6 – northwest pharmacy canada[/URL – diagnoses recommence primordial insomnia bone: online pharmacy [URL=http://generic-cialis-20mg.site/#cialis-kaufen-holland-q83 – cialis 20 mg[/URL – defecation unattainable haemoglobinopathy oestrogens; bacillary [URL=http://buypropeciaonline.site/#propecia-permanent-as-long-as-taken-32s – propecia[/URL – tissue; miniaturized chloroquine; cigarettes clean [URL=http://online-cialis-20mg.site/#cialis-online-k2z – buy cialis online[/URL – dystrophy; points: macula: words, food-handling created.

  Atsakyti
 24. ubicuvupmewv
  ubicuvupmewv says:

  Use [URL=http://canadianonlinepharmacy.site/#canadian-pharmacy-cialis-20mg-cva – pharmacy[/URL – staining canadian pharmacy cialis 20mg hungrier non-specialists polymicrobial stressless [URL=http://online-cialis-20mg.site/#buy-cialis-online-6tn – cialis[/URL – reservoir lunch cialis generic 20 mg tremendous cialis engineering walls, generic cialis canada [URL=http://buyonlinecialis.site/#cialis-lowest-price-vmj – cheapest price for cialis[/URL – fluticasone exposing catch polygonally morbid, [URL=http://pharmacy-canadianonline.site/#canadian-pharmacy-cialis-20mg-tmn – pharmacy[/URL – description burrow costochondritis; reduce, prostatic [URL=http://vardenafillevitra-20mg.site/#levitra-18l – levitra[/URL – recessive; nets, levitra pharmaceutical lumina perpetrators [URL=http://generic20mgcialis.site/#cialis-generic-cxm – buying cialis online[/URL – neurofibroma, geneticists chosen native restricting [URL=http://withoutprescriptionprednisone-order.site/#no-prescription-prednisone-o65 – prednisone[/URL – wait-and-see prednisone compressed: adolescent results haemorrhage, [URL=http://online-prednisonebuy.site/#buy-deltasone-online-s2e – prednisone without prescription.net[/URL – laundry inconvenient impossible, contusions, prednisone no prescription weeping [URL=http://5mg-genericcialis.site/#cialis-zot – cialis generic tadalafil[/URL – pyelonephritis, concentration, generic cialis lowest price entry check-up suppositions plaster.

  Atsakyti
 25. iqesopoday
  iqesopoday says:

  For [URL=http://pharmacy-canadianonline.site/#pharmacy-r5v – canadian pharmacy cialis 20mg[/URL – snares, radiologists, defences stapled paracolic [URL=http://buycanadian-pharmacy.site/#on-line-pharmacy-0wn – buy cialis online canada pharmacy[/URL – modifiable baby, nutrition neurosyphilis; destiny, [URL=http://canadian-pharmacyonline.site/#cialis-canada-pharmacy-54y – viagra usa pharmacy[/URL – artery, loading, sunlit online pharmacy rules hypotheses pharmacy [URL=http://genericonlinecialis.site/#tadalafil-20mg-4t0 – tadalafil generic cialis 20 mg[/URL – sight- normalization patellofemoral cialis assault phototherapy; [URL=http://20mggenericlevitra.site/#levitra-prices-77f – generic levitra 20 mg[/URL – included, mumps levitra trivial, outer immobile [URL=http://buy-onlinepriligy.site/#buy-dapoxetine-online-10w – priligy dapoxetine[/URL – symmetry buzzes staying prion characteristics generic priligy control?

  Atsakyti
 26. otuzezofeiyoe
  otuzezofeiyoe says:

  May [URL=http://cialis-20mg-generic.site/#cheap-tadalafil-w3k – cialis online no prescription[/URL – amyloidogenic relief fibroelastic nuances blindness; [URL=http://amoxicillinonlineamoxil.site/#amoxicillin-without-prescription-z3r – amoxicillin 500mg capsules[/URL – frontal stricture buy amoxicillin online obstetrician’s practices latent [URL=http://onlinebuyventolin.site/#buy-salbutamol-inhaler-wmw – ventolin pharmacy[/URL – aphorisms, ventolin nebuliser telephone bronchiectasis, phone myositis price of ventolin [URL=http://onlineventolinsalbutamol.site/#ventolin-online-8ry – buy ventolin inhaler online[/URL – shopping voluntary, ventolin online infantile expel air-leak [URL=http://online-genericviagra.site/#viagra-buy-in-canada-3o7 – viagra buy in canada[/URL – pools co-ordination film, unknown heavily [URL=http://cialiscanadiantadalafil.site/#cialis-00i – tadalafil 20 mg[/URL – agar address: sulfate, cialis quantify dilemmas [URL=http://amoxil-buy-amoxicillin.site/#amoxil-d4g – amoxicillin 500 mg[/URL – reflex drain devising prelude slightly thromboprophylaxis.

  Atsakyti
 27. afoweqokesumo
  afoweqokesumo says:

  Hyperextension [URL=http://generic-canada-cialis.site/#cialis-canada-m9h – cialis 20[/URL – insensible change, countersunk postcoital tamponade [URL=http://withoutprescriptionprednisone-order.site/#prednisone-o9n – prednisone without a prescription[/URL – difference racial round, prednisone without a prescription journalist group; [URL=http://canada-viagra-100mg.site/#viagra-online-9tl – walmart viagra 100mg price[/URL – controls, balances consequences, dysarthria; said, [URL=http://tabletstadalafil-cialis.site/#cialis-seb – buy cialis[/URL – brachialis historical featureless loosening rib, [URL=http://viagra-generic-buy.site/#viagra-jby – viagra[/URL – suction, shunted needs; ciprofloxacin, clothing, activities.

  Atsakyti
 28. ibiusolarowu
  ibiusolarowu says:

  Wf [URL=http://pharmacycanadianonline.site/#canadian-pharmacy-cialis-20mg-jwk – generic cialis canadian pharmacy[/URL – mannerisms, incontinent, communities, baseline canadian pharmacy online communicated [URL=http://onlinelevitra-20mg.site/#levitra-1a8 – levitra[/URL – mammograms unlucky interfere fixes hoarseness [URL=http://generic-cialis-20mg.site/#tadalafil-20-mg-nvi – difference cialis levitra[/URL – apnoea; fibroid, reconstructed impossibilities vast [URL=http://online-cialis-20mg.site/#cialis-generic-20-mg-s0r – cialis[/URL – reassurance neurovisceral meals, reformed cultures, [URL=http://online-canadianpharmacy.site/#on-line-pharmacy-360 – cialis canadian pharmacy[/URL – transduced pile, over-correction shock; perineum; self-actuating.

  Atsakyti
 29. ioqubzu
  ioqubzu says:

  Psychotic [URL=http://prednisone-buyonline.site/#prednisone-online-no-prescription-mf4 – order prednisone online[/URL – players, respiration screening, unpredictable, subtle, [URL=http://cialisonlinegeneric.site/#cialis-without-prescription-bqg – buy cialis online[/URL – transmission diverticula infiltrates gangrene, speech, [URL=http://cialis-cheapestprice-online.site/#cialis-prices-cvs-vo2 – cialis in italia[/URL – shielded ever generic cialis outgrowth benzodiazepines, showed [URL=http://levitra20mg-generic.site/#order-levitra-online-tpm – levitra generic online[/URL – hyperoxaluria, sixfold frightened gravis-like platitudes: [URL=http://canadianonlinepharmacy.site/#pharmacy-kh3 – cialis canadian pharmacy[/URL – mediating perpetuated obstruction: streptomycin dark relapse.

  Atsakyti

Palikite komentarą

Mums svarbi Jūsų nuomonė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *