Lenndy I-ojo ketvirčio apžvalga

Praėjo lygiai trys mėnesiai nuo Lenndy starto, todėl pristatome pirmuosius rezultatus. Norime pasidžiaugti priimtu sutelktinio finansavimo įstatymu, kuris įsigaliojo gruodžio 1-ąją. Tai reiškia, kad žmonės pagaliau galės tiesiogiai investuoti į paskolas verslui. Neabejojame, kad tai bus svarbus faktorius Lietuvos verslo finansavime. Tikime, kad daugiau platformų prisijungusių prie verslumo skatinimo suteiks galimybę fiziniams asmenims – investuotojams, prisidėti prie Lietuvos BVP ir eksporto augimo, bei naujų darbo vietų kūrimo.

Rezultatų apžvalgoje matysime:

  • kiek buvo parduota paskolų;
  • kokia dalis iš jų skirta verslui;
  • kokią vidutinę grąžą gauna investuotojai;
  • kokia dalis paskolų buvo apsaugota “buyback” garantija;
  • į kokias paskolas investuoja.

 Paskolų skaičiaus augimas

Pirmąjį ketvirtį Lenndy platformoje sufinansuotos 46 paskolos, kurių vertė – 241 351 EUR. Paskutinį, lapkričio mėnesį buvo surinkta investicijų už 130 608 EUR. Augimo tempas išlieka didelis – 179 %.

 

Investicijų augimas Lenndy

 

Paskolos gavėjų pasiskirstymas

Daugiausiai Lenndy investuotojai prisidėjo prie verslo finansavimo. Juridinių asmenų paskolų suma sudaro 218 335 EUR arba 90 % bendro paskolų portfelio.

 

Paskolų gavėjai Lenndy

 

Vidutinė metinė grąža

Investuotojai Lenndy platformoje uždirba vidutiniškai 12,42 % metinių palūkanų.

Paskolų dalis apsaugota “buyback” garantija.

Ne paslaptis, kad Lenndy platformą investuotojai renkasi dėl galimybės investuoti į paskolas, kurios apsaugotos įkeistu turtu ir buyback garantija. Žemiau pateiktoje diagramoje matome paskolų su įkeistu turtu pasiskirstymą platformoje – 82% bendro paskolų portfelio.
Likusią 18 % dalį užimą faktoringo paskolos, kurios nėra apsaugotos įkeistu turtu. Svarbu paminėti, kad faktoringo paskolos yra apsaugomos kitais būdais – pirkėjų sutartiniai įsipareigojimai, krovinių draudimas ir regreso teisės principas suteikia vis daugiau pasitikėjimo investuotojams.

 

Apsaugotų paskolų dalis Lenndy

 

Paskolų tipai

Analizuojant paskolų pasiskirstymą pagal tipus matoma aiški tendencija, kad investuotojams labiau priimtinos investicijos su įkeistu turtu ir “buyback” garantija. Kita vertus, stipriai auga pasitikėjimas sąskaitų finansavimo (faktoringo) paskolomis, nes vis daugiau investuotojų įvertina šiam paskolos tipui pritaikytą rizikos valdymo modelį.

 

Paskolų pasiskirstymas Lenndy

 

Išvados

Iš parduotų 46 paskolų nė vienos paskolos mokėjimo terminas nebuvo pradelstas. Jau 2 faktoringo paskolos yra pilnai grąžintos ir pinigai su palūkanomis išmokėti investuotojams. Pirmąsias, nevėluojančias įmokas investuotojai atgavo iš 25 paskolų.
Pateikta statistika, kuri atspindi pirmojo ketvirčio rezultatus.

Įdomu, ar platforma sugebės išlaikyti tokį augimą ir kituose ketvirčiuose? Ar toliau nebus vėluojančių paskolų?

0 komentarai

Palikite komentarą

Mums svarbi Jūsų nuomonė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *